Suitsu- ja vingugaasiandurid

Suitsuandurid

Ainus, mis tulekahju õigel ajal avastada aitab, on töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Alates 2009. aastast on suitsuandur kohustuslik kõikides eluruumides. See tähendab, et igas kodus peab olema vähemalt 1 töökorras suitsuandur!

Miks suitsuandur?

Suur osa traagilisi tuleõnnetusi juhtub öösel, mil inimesed magavad. Isegi kui ta lõpuks ärkab sügavast unest ja märkab tulekahju, võib olla juba lootusetult hilja, sest aega enda päästmiseks enam ei ole. Enamikul juhtudel tapab aga vingugaas inimese une pealt juba enne, kui leegid tema kehani ulatuvad.

Suitsuandur hoiatab valjude piiksudega tulekahju eest selle algstaadiumis ja annab tegutsemiseks vajalikku lisaaega.

Vingugaasiandurid

Vingugaasiandur on kohustuslik, kui hoones (nii kodud kui ka muud hooned) on tahkekütteseadmed (halupuu, briketi, puidugraanulite vms põlevküttega köetavad seadmed), mis võivad ohtlikku vingugaasi tekitada.

Vingugaasiandur tuleb paigaldada nii eluhoonesse kui mitteeluhoonesse, kus on vingugaasi ohu tekitajad - ahi, kamin, pliit, puukeris, katel vms.

Miks vingugaasiandur?

Kuna vingugaas on lõhnatu, värvitu ja maitsetu, ei ole suitsuandur võimeline seda tuvastama. Tasub teada, et suitsuandur läheb häiresse nähtava suitsu peale.

Tegemist on kahe täiesti erineva seadmega, mille tööpõhimõtted on erinevad. Vingugaasiandur on ainus seade, mis tuvastab vingugaasi.

Vingugaasiandur annab häiresignaaliga märku, kui vingugaasi kontsentratsioon õhus hakkab lähenema tasemele, mis on ohtlik inimese tervisele.

Vingugaasi andur ei tuvasta maagaasi leket!