Emotsioonidega Oma Ahi 

Mina ei tee ahjusid. Ma ei tee tulekoldeid. Ma loon ja toon emotsioone!

Seda mida elav tuli inimhinges teha suudab. Elav tuli oma ahjus või mis tahes koldes pole võrreldav mistahes soojuskiirgust jäljendava elektriseeritud mehhanismiga. 

Elav tuli oma ahjus, on miskit loomuomast ja ürgset. Elav tuli oma ahjus või elav tuli koldes loob turvatunnet ja kindlustab elljujäämist. 

Tänapäevased ahjud ja ahju ehitamiseks kasutatavad materjalid on sedavõrd intelligentsed, et suudavad salvestada elava tule energiat oluliselt väiksema koguse küttehalgu kasutades. 

Oluline on lihtsalt järgida ahju tootja ja koostaja poolseid kütmise juhiseid. 

Lihtne näide igapäeva elust inimestele, kes kasutavad autot. Kui sõita nt Tartust-Tallinna autoga vaid esimest käiku kasutades ehk ilma käikusid kasutamata läbida paaritunnine sõit normkiirust järgides täistuuridel, siis põleb kütus ja ülekuumuneb ka sõiduki süda, ehk mootor. 

Eks nii ole ka mistahes tulekoldega. Seevastu aitab automaatika, nii sõiduvahendite puhul käike automaatselt vahetades ja mootori pöördeid optimeerides. 

Seda sama saab tänapäevaseid töövõtteid, kui ka materjale kasutades teha küttekolded automatiseerituks, keskkonnasäästlikumaks ilma selle põhiväärtust - elava tule nauding - hävitamata. 

Enne, kui otsustad küttekolde vahetamist mistahes muu elektriseeritud õhk-õhk, õhk-vesi, maaküte, infrapuna paneelid, jms vastu, uuri Oma Ahjult, millised võiksid olla Sinu autonoomse kütteallika võimalused. 

Ka siis, kui puhub vali tuul ja järele jäänud vaid mõned halud puud!

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Järgmine

Jaga seda artiklit